Powiat wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu
Poniedziałek  /  30-12-2019  /  Ilość wyświetleń: 798

Termomodernizacja Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie otrzymała nominację do finału prestiżowego konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.". Były to największe od wielu lat roboty budowlane wykonane w tej placówce. Inwestorem tego proekologicznego zadania był samorząd powiatu oławskiego

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W przedsięwzięciu mogą brać udział nowo wybudowane obiekty. Idee jakie przyświecają temu prestiżowemu projektowi to propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Inwestycja, którą zgłosił samorząd powiatowy to dwudziestej czwartej edycji prestiżowego konkursu to termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Wartość zrealizowanego projektu, mającego na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, wyniosła 3.457.869 zł. Na to przyjazne środowisku i budżetowi przedsięwzięcie Powiat Oławski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.993.643 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W efekcie termomodernizacji, którą wykonała firma Tom-Bud z Lewina Brzeskiego, zostały m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach. Wstawiono nowe podokienniki i stolarkę okienną. Przeprowadzono również modernizację instalacji c.o. oraz wykonano zasilania central wentylacyjnych i wentylatorów wywiewnych.

Modernizacja roku