SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Znak jakości dla Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie!
Wtorek  /  09-03-2021  /  Ilość wyświetleń: 760

W tegorocznym rankingu liceów i techników „Perspektywy 2021” znalazły się dwie szkoły średnie z powiatu oławskiego: Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie (ranking liceów) oraz Technikum Nr 2 w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie (ranking techników).

O zaszczytnym tytule Srebrnej Szkoły 2021 w rankingu "Perspektyw" dla Technikum Nr 2 w Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie już pisaliśmy już na stronie internetowej powiatu – kliknij, aby przeczytać.

Teraz należny szacunek dla ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli oraz miejsce na naszych stronach internetowych oddajemy Liceum Ogólnokształcącemu Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie, zdobywcy tytułu Srebrnej Szkoły 2021 w rankingu liceów!

Liceum w rankingu Perspektyw tytuł „Srebrnej Szkoły” uzyskało po raz kolejny. Wśród 1000 liceów objętych klasyfikacją szkoła plasuje się na 327 miejscu w Polsce, zajmując tym samym 24 miejsce w województwie dolnośląskim. Pomimo trudności wynikających z kształcenia zdalnego pozycja szkoły, w stosunku do rankingu z 2020 roku, wzrosła w skali kraju aż o 12 miejsc! Zauważyć należy, że oławski „Ogólniak” zajmuje najwyższą pozycję spośród liceów publicznych funkcjonujących w miastach położonych w najbliższym sąsiedztwie Wrocławia.

Kryteria brane pod uwagę przy ustalaniu pozycji szkoły to: wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych (30%) i dodatkowych zdawanych na poziomie rozszerzonym (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

Finał Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2021” po raz kolejny pokazał, które szkoły w Polsce są najlepsze. Wysokie miejsce w tym zestawieniu dwóch szkół średnich prowadzonych przez samorząd Powiatu Oławskiego to ogromny prestiż dla tych jednostek, powód do dumy dla samorządu, a także szansa na zwiększenie zainteresowania ich ofertą edukacyjną wśród przyszłych kandydatów.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce, opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: ranking liceów - kliknij oraz ranking techników - kliknij.

Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom wyróżnienia i sukcesu edukacyjnego!

 Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie  z lotu ptaka. Znak - najlepsze licea. W tle logo powiatu.


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ