SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Boisko otwarte, budowa ciągu komunikacyjnego zakończona
Piątek  /  29-11-2019  /  Ilość wyświetleń: 2122

Zakończyła się budowa ciągu komunikacyjnego, prowadzącego do zmodernizowanego niedawno boiska, obok sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie

Zadanie polegało na utwardzeniu i wyłożeniu terenu kostką brukową. Powstający ciąg komunikacyjny ułatwi dostęp uczniom liceum do boiska szkolnego, które w minionych miesiącach także gruntownie zmodernizowano i wyposażono w nową infrastrukturę sportową.

Uroczystość otwarcia wyremontowanego obiektu sportowego odbyła się 15 listopada (kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tym wydarzeniu). Podczas ceremonii, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: przewodniczący Rady Powiatu w Oławie Tadeusz Kułakowski, starosta oławski Zdzisław Brezdeń oraz dyrektor LO Małgorzata Peremicka. Boisko po termomodernizacji prezentuje się niezwykle efektownie - zobacz film, kliknij.

W ramach przedsięwzięcia, którego inwestorem jest Powiat Oławski, przy ulicy 3 Maja w Oławie powstało boisko wielofunkcyjne, z poliuretanową nawierzchnią. Zamontowano ławki, kosze na śmieci, bramki do piłki ręcznej, siatkę do siatkówki, kosze do koszykówki oraz wysokie ogrodzenie (tzw. „piłkochwyt”). Ponadto ogrodzono cały obiekt sportowy. Przy okazji realizacji tego zadania oczyszczono mury sali gimnastycznej, a także przy boisku. Powstało oświetlenie zmierzchowe. Wartość robót, wynikająca z przetargu na modernizację boiska wyniosła 462.480 zł.

Obecnie procedowany jest w Ministerstwie Sportu i Turystyki, wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia, złożony przez samorząd powiatowy. Powiat szykuje się także do przeprowadzenia termomodernizacji budynku pomocniczego LO (popularnego „Tajwanu”), wraz z przebudową i zagospodarowaniem pomieszczeń w tym obiekcie. Trwają procedury, związane z tym przedsięwzięciem - m.in. złożono wniosek do NFOŚiGW, w sprawie dofinansowania tego zadania.


Fot.: Zmodernizowane i w pełni wyposażone w infrastrukturę sportową boisko szkolne Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie z lotu ptaka prezentuje sie bardzo efektownie

Boisko po termomodernizacji


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ