SP OŁAWA

Straż rybacka wyróżniona
Środa  /  24-02-2021  /  Ilość wyświetleń: 590

Wzorowa jednostka

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, inaczej niż zwykle podsumowaliśmy rok działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Oławskiego. Starosta Zdzisław Brezdeń zaprosił do urzędu Janusza Romańczukiewicza - komendanta powiatowego SSR i na jego ręce złożył podziękowania dla całej jednostki, a także przekazał listy gratulacyjne i upominki dla wyróżniających się społeczników.

Najlepsi nagrodzeni

W tym roku starosta uhonorował: Janusza Romańczukiewicza, Janusza Bielawskiego, Łukasza Florczyka, Mateusza Latosa, Mariusza Rogowskiego, Jarosława Szmigla, Dominika Wilka, Wojciecha Zielińskiego oraz Emila i Małgorzatę Cybulskich. Powołano również nowego strażnika tej formacji - Ewelinę Jackowską.

Informacje o jednostce

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Oławskiego została powołana w 1999 roku uchwałą Rady Powiatu. Przedmiotem jej działalności jest współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania przepisów o rybactwie śródlądowym. Do głównych zadań strażników należy kontrola dokumentów uprawniających do połowu, przestrzegania okresów i wymiarów ochronnych ryb oraz egzekwowanie prawa związanego z ta dziedziną. Działalność Społecznej Straży Rybackiej znacząco przyczynia się do ograniczania wykroczeń i przestępstw nad wodą, zmniejszając problem kłusownictwa w powiecie oławskim.

Pdf
WYPOWIEDZ