SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Straż rybacka wyróżniona
Środa  /  24-02-2021  /  Ilość wyświetleń: 590

Wzorowa jednostka

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa, inaczej niż zwykle podsumowaliśmy rok działalności Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Oławskiego. Starosta Zdzisław Brezdeń zaprosił do urzędu Janusza Romańczukiewicza - komendanta powiatowego SSR i na jego ręce złożył podziękowania dla całej jednostki, a także przekazał listy gratulacyjne i upominki dla wyróżniających się społeczników.

Najlepsi nagrodzeni

W tym roku starosta uhonorował: Janusza Romańczukiewicza, Janusza Bielawskiego, Łukasza Florczyka, Mateusza Latosa, Mariusza Rogowskiego, Jarosława Szmigla, Dominika Wilka, Wojciecha Zielińskiego oraz Emila i Małgorzatę Cybulskich. Powołano również nowego strażnika tej formacji - Ewelinę Jackowską.

Informacje o jednostce

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Oławskiego została powołana w 1999 roku uchwałą Rady Powiatu. Przedmiotem jej działalności jest współdziałanie z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania przepisów o rybactwie śródlądowym. Do głównych zadań strażników należy kontrola dokumentów uprawniających do połowu, przestrzegania okresów i wymiarów ochronnych ryb oraz egzekwowanie prawa związanego z ta dziedziną. Działalność Społecznej Straży Rybackiej znacząco przyczynia się do ograniczania wykroczeń i przestępstw nad wodą, zmniejszając problem kłusownictwa w powiecie oławskim.


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ