SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Środa  /  11-12-2019
liczba zdjęć: 25
Specjaliści rozmawiali o suszy i niedoborze wody
Środa  /  11-12-2019  /  Ilość wyświetleń: 949

10 grudnia w Hotelu Oławian odbyła się konferencja zorganizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Oławie i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB w Warszawie. Na seminarium pn. "Susza i niedobór wody - podejmowanie obecnych i przyszłych wyzwań" przybyło wielu specjalistów i ekspertów zajmujących się tą problematyką. Wśród zaproszonych gości honorowych znalazł się wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko

Konferencję otworzył starosta oławski Zdzisław Brezdeń, który przywitał uczestników spotkania i wyraził swoje wielkie zadowolenie z przeprowadzenia seminarium o problematyce długotrwałych okresów bez opadów i skutkach z tym związanych. Następnie głos zabrali specjaliści z IMGW w Warszawie, Uniwersytetów Przyrodniczych we Wrocławiu i Poznaniu, Dolnośląskiego Oddziału Rolniczego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Tematy, które zaprezentowali prelegenci to m.in.: percepcja i komunikacja ryzyka suszy, problemy gospodarowania wodą na terenach wiejskich i kontrolowany odpływ wód w systemach drenarskich w aspekcie zmian klimatu.

Należy nadmienić, że z powodu zmian klimatycznych w Polsce, będziemy świadkami coraz dłuższych okresów suszy i problemów związanych z niedoborem wody. Społeczna wiedza o tym, że w naszym kraju cierpimy na niedostatek wody jest bardzo niewielka i nie każdy wie, że pod względem zasobów wodnych zajmujemy przedostatnie miejsce w Unii Europejskiej. Dlatego tak ważne są działania racjonalnego gospodarowania wodą i jej retencją oraz propagowania akcji edukacyjnych związanych z oszczędzaniem wody.

 Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ