Pomóż ulepszyć pracę szpitala - wypełnij ankietę!
Wtorek  /  31-12-2013  /  Ilość wyświetleń: 3576

Chcesz pomóc w usprawnieniu i podniesieniu jakości pracy oławskiego szpitala? Masz uwagi dotyczące jego funkcjonowania lub chcesz złożyć w tej sprawie wniosek? Pobierz i wypełnij ankietę, która pomoże samorządowi powiatowemu w jeszcze lepszym zorganizowaniu działalności tej jednostki, albo zgłoś się bezpośrednio do pełnomocnika starosty oławskiego ds. pacjenta

Każdy z nas może być pacjentem, czyli osobą mającą kontakt ze świadczeniami służby zdrowia, niezależnie od tego, czy jesteśmy chorzy, czy zdrowi. Każdy zatem pacjent powinien znać swoje prawa i umieć z nich korzystać. - W przypadku, gdy dojdzie do złamania prawa, pacjent może złożyć skargę lub wniosek w sprawie funkcjonowania SP ZOZ w Oławie. Procedura składania skargi lub wniosku jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić ankietę, która jest dostępna na terenie oławskiego szpitala i w starostwie - tłumaczy Barbara Wojtasik, pełnomocnik starosty oławskiego ds. pacjenta. – Są tam zawieszone specjalne kieszenie, w których znajdują się opracowane w tym celu formularze. Druk można pobrać również ze strony internetowej starostwa. Zgodnie z instrukcją powinniśmy przedstawić w nim zaistniałe zdarzenie.

Formularz należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta, na parterze starostwa lub bezpośrednio u pełnomocnika. Trzeba w nim poinformować o naruszeniu uprawnień przez służbę zdrowia oraz oznaczyć wnioskodawcę - pacjenta, którego sprawa dotyczy oraz zwięźle opisać stan faktyczny. Przede wszystkim powinno się przedstawić argumenty, przemawiające za tym, że rzeczywiście doszło do naruszenia prawa. - Do zadań pełnomocnika należy m.in. reprezentowanie Powiatu Oławskiego, czyli organu prowadzącego oławski szpital, w zakresie przyjmowania skarg i wniosków, dotyczących działalności i funkcjonowania SP ZOZ - dodaje starosta Zdzisław Brezdeń. – Na pomoc mogą liczyć pacjenci, którzy zgłoszą zastrzeżenia do świadczeń zdrowotnych, udzielanych przez nasz szpital.oraz jego jednostki.

Jak skontaktować się z Pełnomocnikiem starosty oławskiego ds. pacjenta?
Pełnomocnik starosty oławskiego ds. pacjenta przyjmuje interesantów w Starostwie Powiatowym w Oławie, w pokoju nr 108 (I piętro), tel. 71-301-15-08. Z pełnomocnikiem można się także kontaktować pocztą elektroniczną, wykorzystując adres: .

Do zadań pełnomocnika należy m.in.:

* przyjmowanie skarg i wniosków, dotyczących działalności i funkcjonowania SP ZOZ;
* przekazywanie otrzymanych skarg i wniosków organom SP ZOZ;
* prowadzenie bieżącej korespondencji z osobami składającymi skargi i wnioski, dotyczące działalności jednostki, w oparciu o decyzje, podejmowane w tych sprawach przez organy Powiatu Oławskiego;
* współdziałanie z instytucjami i organizacjami oraz współpraca z SP ZOZ i komórkami organizacyjnymi starostwa, w celu realizacji zadań Powiatu Oławskiego w zakresie ochrony zdrowia.

Fot.: W oławskim szpitalu i w starostwie zostały zawieszone specjalne kieszenie, w których znajdują się druki formularzy do pobrania, niezbędne do złożenia skargi lub wniosku